Czym jest Zielona Szafa?

Można ją określić jednym słowem - mebel. Ale tak naprawdę to stwierdzenie, choć prawdziwe, nic nie mówi o naszym wyrobie. Musimy zatem rozszerzyć opis.

Zielona Szafa to mebel unikatowy, ekskluzywny, luksusowy, nowoczesny, efektowny, designerski, zaawansowany technicznie, spełniający wielorakie funkcje i posiadający wiele zastosowań. Powstał  w wyniku niezwykłego zaangażowania i ścisłej współpracy specjalistów wielu dziedzin: projektantów, inżynierów, ogrodników, materiałoznawców i doświadczonych fachowców w dziedzinie produkcji mebli. W szczegółach Zielonej Szafy nie ma przypadków. Być może właśnie dzięki temu udało nam się  stworzyć autorski, innowacyjny, nie mający jak dotąd odpowiednika na rynku produkt.

Każda linia i kształt, każdy szczegół techniczny i zastosowane rozwiązania są przemyślane tak, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym. 

Główne funkcje można podzielić na dwie kategorie: dekoracyjne i użytkowe.

Dekoracja:

Zielona Szafa wspaniale odnajdzie się zarówno we wnętrzu jasnym jak i zacienionym, luksusowym lofcie pełnym przestrzeni i harmonii, eleganckim salonie albo pięknym firmowym gabinecie lub recepcji. Wszędzie tam, gdzie właściciel planuje wyposażyć wnętrze w najbardziej alternatywne luksusowe, nowoczesne i wyjątkowo piękne rozwiązania, lub szuka tej perełki, która nada wnętrzu charakter.

Ekskluzywne meble są zwykle najlepszą wizytówką każdego domu lub biura. Luksusowe wykończenie wnętrz to dbanie nie tylko o aspekty wizualne, ale również o wysoką klasę materiałów, ponadprzeciętny poziom wykończenia czy komfort wypoczynku. Oryginalne meble tworzą w pomieszczeniach niesamowity, unikalny klimat, który sprzyja nie tylko intensywnej pracy, ale i odpoczynkowi, zaś urok zaklęty w pięknie kwiatów daje niepowtarzalny efekt wizualny i oczarowuje każdego odwiedzającego nasz dom lub biuro.

Zielona Szafa w gabinecie to dodatek, który może zaważyć na odbiorze ogólnym firmy. Kontrahenci podświadomie oceniają firmę na podstawie pierwszego wrażenia, jakie robi na nich jej siedziba. Przez wyposażenie swojego biura w ekskluzywny dodatek wpływamy pozytywnie na ogólny odbiór firmy. Otoczenie bardzo wiele o nas mówi, a włączając taki mebel w wystrój naszego gabinetu, dajemy innym znać, że bierzemy naszą pracę na poważnie. Przestrzeń będąca swoistą wizytówką firmy: recepcja, lobby czy hol wymaga nietuzinkowej aranżacji, która stworzy przyjazną atmosferę, zapewni klientom pełen komfort i pozwoli im poczuć się niemal „jak w domu”.

Funkcje użytkowe:

Zielona Szafa to nie tylko estetyczny element wystroju. Jest także urządzeniem, pomagającym w uprawie, przechowywaniu lub ekspozycji roślin. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby trzymać w niej domowy zapas rosnących, zawsze świeżych ziół lub bardziej pragmatycznie wykorzystać do:

-  uprawy roślin w formie bonsai.

Taka uprawa wymaga wieloletniej mozolnej pracy i nieustannego dbania o roślinę. Zniszczyć efekt tych starań może jedna niekorzystna, nieprzewidziana sytuacja. Zielona Szafa zapewni podwyższoną ochronę roślin bardzo ułatwiając pracę przy hodowli. Zapewnienie stabilnych, specyficznych dla danej rośliny warunków temperatury, wietrzenia, wilgotności jest sprawą, której nie sposób przecenić.

- uprawa roślin egzotycznych

Każdy lubi rośliny w mieszkaniu, no może prawie każdy. Nie każdy jednak ma czas i ochotę zajmować się nimi kilka razy w ciągu dnia. Właśnie dlatego w mieszkaniach królują zestawy łatwych w uprawie, niewymagających roślin. Ale świat staje się coraz bardziej dostępny i często widzimy np. w internecie egzotyczne rośliny z niezwykle intrygującymi lub pięknymi kwiatami. Najciekawsze z tych roślin zazwyczaj są roślinami tropikalnymi, na tyle egzotycznymi, że warunki ich uprawy są praktycznie nie do spełnienia w mieszkaniu, choćby przez wymaganą wilgotność powietrza 80-85 %. Odczyt warunków panujących w Zielonej Szafie pozwoli nam właściwie zareagować choćby prostym przymknięciem żaluzji lub wstawieniem do naszej szklarni dodatkowego pojemnika z wodą.  

Przykłady poszukiwanych roślin egzotycznych, których uprawa jest  trudna: Psychotria elata, Crossandra infundibuliformis i wiele, wiele innych.

Zdarza się również, że kupimy lub dostaniemy w prezencie piękną, kwitnącą roślinę doniczkową. Stawiamy ją w mieszkaniu i chcemy żeby po jakimś czasie powtórzyła kwitnienie. Roślina przeżywa, ale nie kwitnie. Niektóre rośliny jak choćby popularna Kalatea Crocata (Calathea Goeppertia Crocata) potrzebują do zakwitnięcia specyficznych warunków, które może im zapewnić właśnie Zielona Szafa.

 

                                                                                                                                             mgr inż. Fuksjarz